סוגי מעשנות

0
179
קרדיט:freepik

מעשנות בשר נחשבות לטרנד הבא שמאיים להעלים את "ספורט הנפנוף" הלאומי. עיקרון הפעולה של מעשנה הינו הפקת עשן חם שמבשל את המזון בצורה איטית עד שהוא הופך להיות רך ועסיסי ומעניק ארומה וטעם ייחודי למזון. יש שלושה סוגי מקור חום למעשנה – פחם, גז וחשמל. לכל סוג מעשנה יש את היתרונות שלה, אבל החשוב מכל יהיה להתאים את המעשנה לצרכים ולעדיפויות של כל אחד. להלן סקירה אודות סוגי המעשנות.

מעשנת פחם

בשיטה הקלאסית של מעשנת הפחם, מציתים את הפחמים וממתינים שהלהבה תשכך ותגיע למצב של רמץ וגיצים. בשלב זה, מפזרים חומר בעירה – שבבי עץ או בולי עץ שמספקים את הטען הייחודי לתבשיל. עישון בפחם נחשבת לשיטה המועדפת בקרב מקצוענים וכל מי שחובב עישון בזכות הטעם הייחודי. החסרונות במעשנה זו שתידרש התעסקות על מנת לשמור על מידת החום הרצויה וכמו כן, שיטה זו תהיה כרוכה בהרבה לכלוך, זיהום ובסילוק של הפחמים בתום השימוש. יחד עם זאת, העלות של מעשנת פחם הרבה יותר זול ממעשנה גז או חשמל.

מעשנה חשמלית

החום במעשנה זו מגיע מגוף חימום חשמלי שמפיק את החום הדרוש עבור חומר הבעירה. היתרון במעשנה החשמלית זה לפני הכל נוחות השימוש, יש שליטה טובה בטמפ', לא קיימת כל התעסקות בלכלוך כתוצאה מפחם וכל התהליך נחשב לקל יותר. עם זאת, עישון בשיטה זו נחשב לפחות טעים מאחר והוא לא מקבל את הטעם הארומטי מהפחמים. כמו כן, מעשנה חשמלית עלותה גבוהה יותר ממעשנת פחמים ותחייב גישה לשקע חשמל.

מעשנת גז

מעשנת גז זהה בתכונות שלה למעשנה החשמלית, אולם פועלת באמצעות גז בישול. בשיטה זו, יש פחות שליטה על טמפ' החום. בנוסף, יידרש לפחות שני בלוני גז, למקרה שבלון אחד מתרוקן בזמן העישון.

הפרמטרים לבחירת מעשנה

לצד יתרונות הנוחות שיש בשימוש במעשנה אופקית, ישנן גם כמה חסרונות – הטמפרטורה תהייה פחות אחידה בכל חלל המעשנה. בנוסף, במעשנה מאוזנת לא ניתן לעשן מזון בתלייה. עישון בתלייה יתאים למי שרוצה להשיג גוון אחיד של הבשר ועבור עישון מזונות קטנים כמו נקניקיות ודגים. יש שסבורים שתלייה של נתחי בשר תגרום למתיחה ולעשן לחדור בצורה מיטבית לנתח.

מעשנות עם תא בעירה נפרד – במעשנות הרגילות, תא הבעירה ממוקם באזור התחתון כחלק מחלל המעשנה. אולם יש מעשנות עם תא בעירה נפרד שמותקן בצד או בתחתית. היתרון בצד הוא שהמזון לא חשוף ישירות למקור החום, אלא רק לעשן וכך זוכה לעישון מקסימלי. בכך גם ימנע מצב של טפטוף השומן מהבשר שגורם לבעירת יתר של הפחמים ולריח לוואי לא נעים. עוד יתרון נוסף הוא היכולת לשלוט בכמות העשן שחודר לחלל.

מבנה המעשנה – המעשנות שעומדות הינן בעלות מבנה עגול או מרובע. המבנה המרובע נחשב לנוח יותר לשימוש ומאפשר ניצול מרבי של שטח המדפים, כמו כן, קל יותר לשלוף אותם.

עמידות ונוחות השימוש

איכותה ועמידותה של מעשנה תימדד בסוג החומר שממנו היא מיוצרת – פח, ברזל או פלדה וגם בעובי הדפנות ובגימור עצמו. פח נחשב לחומר הכי פשוט והוא יתאים למי שמחפש מעשנה זולה עבור שימוש דל. לעומת זאת, אם תבקשו מעשנה איכותית שתישאר אתכם לאורך שנים, מוטב לבחור מעשנה מפלדה שיש לה דפנות עבות במיוחד שיספקו לה אורך חיים וגם יעניקו בחלל הפנימי שלה חום עישון עם טמפ' אחידה ואיכות תבשילים משובחת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here